Various Artists - Вечные песни Болгарии (2CD), EAC/APE/CUE/Log
 parasamgeit Member is Offline
 Posted: 17-11-2008, 20:00 (post 1, #866297)

News makers

Group: News makers
Posts: 986
Warn:0%-----
Various Artists - Вечные песни Болгарии [2CD's]
Артист: Various Artists
Альбом: Вечные песни Болгарии [2CD's],
Жанр: Болгарская народная музыка
Формат файла: ape+cue+log
Ссылка: CD
Нахождение: Torrent
Disc 1
TRACKLIST
 1. Многая лета
 2. Химн на Република България
 3. Дунавско хоро
 4. Химн на Св. Св. Кирил и Методий
 5. Де е България
 6. Тих бял Дунав
 7. Вятър ечи, Балкан стене
 8. Край Босфора
 9. Велик е нашият войник
10. Шуми Марица
11. Един завет
12. Веселото Санче
13. Що ми е мило и драго
14. Хубава си, моя горо
15. Къде си, вярна ти, любов народна ?
16. Когато бях овчарче
17. Белокаменна чешма
18. Неразделни
19. Нашето Ленче ( Еленино хоро )
20. Една българска роза
21. Моя страна, моя България

Disc 2
TRACKLIST
 1. Излел е Дельо хайдутин
 2. Рофинка болна легнала
 3. Девойко, мари, хубава
 4. Рипни Калинке
 5. Омиле ми, Ягодо
 6. Биляна платно белеше
 7. Сладуно моме
 8. Йовано, Йованке
 9. Не се карай, мале
10. Море сокол пие
11. Слушай как шумят буките
12. Ако умра ил загина
13. Лажи Вере
14. Катерино моме
15. Лудо младо сън засънило
16. Назад, назад, моме Калино
17. Майски цветя ( Право хоро )

SPOILER (EAC Log (Disc 1))

SPOILER (EAC Log (Disc 2))

SPOILER (tracks description)

Прошу прощения за то что привел на болгарский как цитат прекрасное оригинальное описание этих двух сд, сделаное первоначального аплоадера alfagama, но просто не могу перевести эго хорошо на русский.

QUOTE (alfagama)
"Уникална подборка от вечните песни на родината. Тя е събрана в два диска и съдържа общо 38 измерения на българщината. Тези мелодии и текстове дават най-точните отговори на това що е България и за какво трябва да съществува. Началото е с "Многая лета". Следват химнът на републиката, Дунавското хоро на Дико Илиев, химнът на Кирил и Методий и силна група от революционни песни - "Де е България", "Край Босфора" и "Тих бял Дунав" по стиховете на Иван Вазов, "Вятър ечи, Балкан стене" по Добри Чинтулов. След това патриотизмът отива в най-емоционалните си форми с "Велик е нашият войник", "Един завет", "Шуми Марица". Продължението е с песни, превърнали се във всенародно измерение на българския дух - "Хубава си, моя горо", "Що ми е мило и драго", "Къде си, вярна ти, любов народна", "Когато бях овчарче", "Неразделни". Първият диск завършва с двете най-български песни от златното време на естрадата - "Една българска роза" в изпълнение на Паша Христова и "Моя страна, моя България" на Емил Димитров. Тази невероятна колекция е събирана в продължение на две години. Търсени са възможно най-старите записи, които могат да се обновят в синхрон със съвременните изисквания за дигитален звук. Вторият диск е ориентиран към фолклорното наследство. Началото е с мелодията, която лети в Космоса - "Излел е Дельо хайдутин" в изпълнение на Валя Балканска в съпровода на гайдаря Димитър Петковски. След това се подхващат изпятата от Веселин Джигов "Рофинка болна легнала", от Константин Дурев "Девойко, мари, хубава", от Гюрга Пинджурова "Омиле ми, Ягодо", от Костадин Гугов "Биляна платно белеше" и др. Финалът е за прочутото право хоро на Дико Илиев "Майски цветя".
Релиз залит с любезное позволение alfagama


This post has been edited by yury_usa on 18-11-2008, 05:51
Please take a second to encourage releaser for all his hard work, press 'Thanks' button
The following members said 'Спасибо!': LF_, vpenev, yury_usa, aleximilian, lukas, illario, Abend, dragut
PM Email Poster
Top Bottom
Topic Options